наверх
На час особливого режиму швидкий зв'язок за телефоном +38 (098) 678 77 17

Що управляє ерекцією?

Недарма кажуть, що найбільший сексуальний орган знаходиться у нас в голові. Саме головний мозок "завідує" усіма проявами статевої сфери людини: створює емоційний настрій, потреба в статевому спілкуванні, потяг до протилежної статі і забезпечує реакції, які реалізують це потяг.

Мовою науки тяга до протилежної статі називається "лібідо". На тлі лібідо еротичні картини в поєднанні з роздратуванням відповідних зон викликають збудження статевого центру в мозку. У результаті нервові імпульси мчать від цього центру до різних органів і змушують серце "тремтіти", а подих - частішати. Артеріальний тиск підвищується. Під "керівництвом" центрів спинного мозку статевий член наповнюється кров’ю, багаторазово (в 4-10 разів) збільшується і напружується. Так виникає ерекція. Емоційне збудження і активізація голівки статевого члена ведуть до скорочення насінних бульбашок і викиду сперми - еякуляції і оргазму.

Порушення злагодженої роботи будь-якого з цих ланок може викликати сексуальні розлади, в першу чергу втрату здатності до ерекції.З найдавніших часів йшов пошук коштів, які могли б допомогти чоловікові. Випив любовний напій, а ще краще проковтнув непомітну пігулку - і будь ласка, постав перед жінкою в повній силі і готовності. Такі засоби називали "афродізіакум" по імені Афродіти, грецької богині чуттєвої любові.Незважаючи на багатовікові пошуки, переважна більшість цих коштів були або тонізуючими, як женьшень і вітаміни, або збудливими, як кава і шоколад, або просто талісманами, діючими чисто психологічно. Єдиним ефективним засобом виявилася кора африканського дерева йохимбе.

Чому ж так важко впливати на поведінку статевого члена? Адже людина зазвичай непогано управляє своїм тілом: навіть із закритими очима і в невагомості його руки і ноги повністю підвладні волі. Але вся справа в тому, що ми можемо командувати лише тими м’язами, які прикріплюються до кісток. Але є й інші м’язи, які нам не підвладні. Вони розташовані в стінках внутрішніх органів і судин. Статевий член знаходиться під управлінням таких м’язів, а тому майже не залежить від волі господаря.Проте і його поведінка визначається нервовими імпульсами. Система нервової регуляції нагадує телеграфний зв’язок. У командному пункті виникає "наказ" у вигляді електричних сигналів, які біжать по проводах - нервах. У кінця дроту сидить "телеграфіст", що переводить імпульси струму в розпорядження, які передаються органам. Ці розпорядження і є ті речовини, які змушують м’язи то скорочуватися, то розслаблятися.

Усередині статевого члена розташовуються два так званих печеристих тіла. Уздовж стін "печер" проходять м’язи, завдяки яким ті можуть змінювати свій об’єм. У звичайному, "млявому" стані м’язи печеристих тіл і м’язи дрібних артерій пеніса перебувають у стані слабкого скорочення - тонусу. У них постійно циркулює невелика кількість крові, але для додання пенісу пружності цього недостатньо.

Ситуація зовсім міняється при сексуальному збудженні. До статевих органів надходять потужні імпульси, які викликають розслаблення м’язових волокон в стінках артерій і запалих тіл пеніса. У результаті пеніс і запалі тіла наповнюються артеріальною кров’ю, збільшуючись в розмірі, - виникає ерекція.

Коли статеве збудження падає, м’язи в печеристих тілах скорочуються і видавлюють з них кров, як воду з губки, - настає кінець ерекції.

Речовина, яка віддає м’язам наказ розслабитися, називається ацетилхолін. Воно швидко руйнується спеціальним ферментом. Коли щурам вводили речовини, що призупиняють дію цього ферменту, вони злягалися годинами. Однак ці речовини діють неизбирательно.

Американські вчені запропонували інше рішення цієї проблеми. У 1998 році їм була вручена Нобелівська премія з медицини за відкриття особливого хімічного ланки між ацетилхоліном і м’язами. Це окис азоту, який забезпечує утворення речовин, що призводять до розслаблення м’язів кавернозних тіл і до ерекції. Тепер фармакологи отримали можливість управляти цим процесом.

У якому віці ерекція з’являється і коли в нормі зникає?

Перші фізіологічні ерекції виникають у хлопчиків ще в 5-6 років і не пов’язані з еротичними переживаннями. Потім ерекції стають частішими, а під час статевого дозрівання вони вже виникають як прояв потягу до протилежної статі. Максимальна здатність до ерекції у чоловіка приблизно в 20 років, потім вона поступово знижується, але повністю зникає у кожного в свій час - у когось зберігається до 90 років, у когось втрачається і після 40 років.

Які захворювання ведуть до втрати здатності до ерекції?

У першу чергу алкоголізм, оскільки у великих дозах алкоголь впливає згубно на здатність до ерекції. Те ж саме - наркотики, особливо кокаїн, екстазі, фенамін: вони на короткий час підвищують потенцію, але буквально через кілька прийомів "вимикають" її. Знижує потенцію і простатит, і цукровий діабет, і деякі гормональні захворювання, а також склероз судин, особливо судин нижніх кінцівок. Те ж відбувається, якщо без поради лікаря починають приймати чоловічі статеві гормони - їх надлишок діє прямо протилежним чином. Погано позначається і депресія, тривога, очікування якихось неприємностей.

Коли відбувається зрив ерекції?

У молодих людей ерекція під час першого статевого акту часто зривається через надмірне збудження. Чим більше молода людина бажає близькості, тим важче виникає ерекція. І тут дуже важливо тактовне поведінка жінки - адже іноді причина в ній самій, в тому, що вона щось не так сказала чи зробила. Якщо щось не виходить при повторних контактах - можна запідозрити патологію. Взагалі ж конкретна жінка не так багато значить для чоловіка в 20 років, але чим старше він стає, тим більше значення для нього набуває її індивідуальність.

Як впливає на ерекцію інтенсивність статевого життя?

Погано позначається будь-яке відхилення від норми - як надлишок, так і недолік. Відомо, що тривалі перерви - у кілька місяців - знижують ерекцію. Є навіть таке поняття, як "імпотенція моряків". З іншого боку, 7-8 статевих актів у тиждень теж можуть зменшити потенцію.

Що можна вважати нормою статевого життя?

У кожного, звичайно, вона своя. Але в середньому для сімейного чоловіка це 2-3 статевих акти на тиждень. Мінімальна нормальна частота - раз на два тижні.

Чи пов’язана здатність до зачаття з ерекцією?

Напряму немає. У чоловіка пік вироблення статевих гормонів досягається до 30 років, а потенція в цей час вже знижується, хоча і дуже плавно. Здатність же до зачаття зберігається набагато довше. Хоча, якщо безпліддя пов’язане з браком статевих гормонів, може знизитися і ерекція.

Як впливає фізичне навантаження?

Помірне фізичне навантаження підвищує потенцію, надмірна - знижує. І винна не тільки втома. Нарощування потужних м’язів "забирає" багато статевих гормонів, в результаті потенція знижується. Про це потрібно пам’ятати тим, хто захоплюється бодібілдінгом.

Чи залежить здатність до ерекції від національності?

Відомо, що жителі півдня легше і швидше збуджуються, але не здатні довго утримувати ерекцію. Сіверяни - навпаки.

Один крок до стійкої ерекціі:

ТонгкатТМ Алі Платинум або NEW Tongkat® Master Skill

Наші спеціалісти підберуть для Вас індивідуальний курс прийому та розрахують його вартість.

044 454 14 14

(Дзвінки на території України зі стаціонарного телефону безкоштовні, з мобільного - за тарифами оператора)